Hidrofobas membrānas nodrošina mums sausumu un drošību. Šīs membrānas ir īpašas, jo tās var bloķēt ūdeni, vienlaicīgi atļaujot gaisu cauri. Mēs arī redzēsim, kāpēc hidrofobās membrānas ir galvenās ventilācijas un aizsardzības sistēmās.
Hidrofobas membrānas gaisa filtru sistēmās
Hidrofobās membrānas palīdz gaisa filtrācijā. Tās izstrādātas, lai atbaidītu ūdeni un atļautu tikai gaisu cauri. Tas ir svarīgs aspekts, jo ūdens var bojāt jutīgus aparātus un elektroniku. Uzņēmumi, izmantojot hidrofobu membrānu , aizsargās to ventilācijas sistēmas pret mitrumu un smacībām.
Kā tie izslēdz ūdeni un ievieto gaisu
„Šis veids membrānām, hidrofobais, ir ar ļoti mazām caurulēm — jūs varat uzskatīt tos par nanomēroga rūtiņām — tik mazām, ka ūdens kaplītes nevar cauri tikt,” viņš teica. Šīs caurules ir pareizā izmēra gaisa molekulām, kas atjautās ūdeni. Tas ir īpaši svarīgi situācijās, kur mitrs var radīt kaitējumu, piemēram, ārpusē esošos elektronikas kastes vai ražotniņu ventilācijas sistēmas.
Loma, kādu spēlē hidrofobas membrānas, aizsargājot elektroniku un mašīnu
Mitrs var izraisīt elektronikas un iekārtu strupceļus vai nedarbību. Hidrofobas membrānas darbojas kā barjera, lai novērstu ūdeni no ieplūdes, bet atļautu gaisu plūst. Tas saglabā galvenās dales drošas un sausas, un tādējādi iekārtas paliek iles laikā.
Hidrofobās membrānas loma ventilācijas sistēmās
Izmantošana ptfe hidrofobā membrāna ir izplatīts dažādos nozarēs, lai uzlabotu ventilācijas sistēmas. Automobiļos tādas membrānas novērš ūdeni iekļūt motora gaisa pieņemšanas sistēmās. Tās aizsargā slimnīcu ventilācijas sistēmas no mitruma. Uzņēmumi var nodrošināt, ka to ventilācijas sistēmas darbojas efektīvi, izmantojot hidrofobas membrānas.
Jaunie pieejas hidrofobu membrānu dizaina
Un kamēr tehnoloģija uzlabojas, arī hidrofobās membrānas kļūst labākas. EPTFE apģērbu membrāna Zinātnieki un inženieri nebeidz izstrādāt jaunas membrānas, kas piedāvā lielāku aizsardzību un vairāk elpošanas. Izmantojot jaunas materiālu un konstrukciju risinājumus, uzņēmumi var atbrīvot savas ventilācijas sistēmas, lai tās strādātu pilnīgā potenciālā, vienlaikus saglabājot savu aprīkojumu brīvu no mitruma un smilšiem.